خرید اینترنتی آموزش ایروبیک

این آموزش توسط بسیاری از مربیان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای کسانی که قصد خوش اندام شدن را دارند پیشنهاد می شود

مجموعه استثنایی آموزش ایروبیک برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر زیبایی و سلامت با این رشته ورزشی هستند

خرید آموزش ایروبیک

۱۲:۳۹:۴۸ | نويسنده : مربي ايروبيك
چگونگي و نحوه تمرينات ايروبيك

يكي از پرسش هايي كه اغلب در سمينارها و جلسات مختلف مطرح مي شود، اين است كه چه مقدار تمرينات آئروبيك لازم است؟ پاسخ اين پرسش متفاوت بوده از فردي به فرد ديگر تفاوت دارد. زماني كه كسي بپرسد به چه مقدار كالري احتياج دارد در پاسخ به او بايد بگوييم كه مقدار كالري مصرفي به چند فاكتور بستگي دارد. نكات مهمي كه مي توان متذكر شد عبارتند از: هدف (كاهش حجم چربي يا افزايش حجم عضلات)، مقدار كالري مصرفي در روز، فواصل، طول مدت و شدت تمرين با وزنه يا جلسات مختلف تمرين آئروبيك، تركيب يك وعده غذاي مصرفي، زمان مصرف غذا و نسبت هيدراتهاي كربن/ پروتئين/ چربي.

با توجه به مسائل و مباحث فوق در مي يابيد كه پاسخ به پرسش مقدار تمرينات آئروبيك امكان ناپذير است. زيرا يك پرسش كلي است. ورزشكاران پرورش اندام به اين علت بايد اقدام به اجراي تمرين آئروبيك كنند كه انگيزه اي جهت سوخت چربي فراهم كنند. در واقع تمرين آئروبيك بدن را تحريك مي كند تا چربي را به عنوان يك منبع سوختي بكار بريد. اگر تمرين آئروبيك را به درستي اجرا نماييد به يك فاكتور معم تبديل مي شود كه عاقبت معين مي كند آيا بدن به اندازه كافي سفت است يه نه.


تمرين آئروبيك از جمله روش هايي است كه اثرات مثبت آن بر روي سيستم قلبي- عروقي به اثبات رسيده است. ورزشكاران آئروبيك از كلسترول و فشار خون پايين برخوردارند. در ضمن قلبشان به نحو مؤثري فعاليت مي كند و با هر ضربان قلب، مقدار بيشتري خون از قلب خارج مي شود.
موضوع مهمي كه بايد يادآوري كنيم اين است كه تمرينات آئروبيك، عضلات را تقويت نمي كنند، بلكه تمرينات با وزنه مي توانند اين عمل را انجام دهند. حال بايد ببينيم كه تمرينات آئروبيك كجا و براي چه مدت اجرا شوند. اجازه دهيد به مسايل پس از پايان مسابقه بپردازيم. زماني كه سعي مي كنيد حجم عضلات را افزايش دهيد، هدفتان اين است كه تا حد امكان چربي را افزايش دهيد. آن دسته از ورزشكاران پرورش اندام كه به طور طبيعي با كاهش چربي مواجه هستند، بايد مراقب باشند كه پس از پايان مسابقه، تمرينات آئروبيك را اجرا نكنند. اگر چربي مسئله مهمي نباشد، چطور مي تواند موجب آزار و اذيت انسان شود؟ شما بايد انرژي خود را روي آن دسته از تمرينات سختي متمركز كنيد كه حجم عضلات را افزايش مي دهند. عده زيادي از ورزشكاران در اين گروه جاي مي گيرند.

كساني كه بدنشان نرم است، بايد پس از پايان مسابقه ۳ روز هفته را به تمرينات آئروبيك اختصاص دهند. زيرا اين طرح به سودشان تمام مي شود. البته بهتر است مدت زمان هر جلسه ۳۰ دقيقه باشد. همين ۳ جلسه تمرين هفتگي كافي است تا خارج از فصل مسابقه مقداري كالري مصرفي افزايش و فواصل بين تمرينات كاهش يافته و در مرحله افزايش حجم عضلات بسر بريد. مقدار چربي را كه احتمالا هر روز افزايش مي يابد، تحت كنترل خود قرار دهيد. عده اي از ورزشكاران در اين گروه جا مي گيرند.

شايد طبيعت خلاف ميل ما عمل كند. ورزشكار پرورش اندام خارج از فصل مسابقه، حتما بايد تمرينات آئروبيك را اجرا كند. در واقع اين تمرينات يك ضرورت قطعي بشمار مي روند. چنين ورزشكاري بايد از كالري به مقدار كافي تغذيه كند تا از بدن پرقدرتي برخوردار شده و تمرينات مناسب را اجرا كند. در ضمن براي اينكه بتواند سرعت بهبودي عضلات و بازگشت به وضعيت اوليه را افزايش دهد، حتما بايد از كالري بيشتري تغذيه كند. بنابراين اقدامات مقتضي را به عمل آوريد تا چربي بدن در سطح معقول و مناسب حفظ شود. به اين منظور توصيه مي كنيم هر هفته ۵ يا ۶ مرتبه و هر بار ۳۰ دقيقه اقدام به اجراي تمرينات آئروبيك نماييد.

زماني كه قصد داريد در مسابقه حضور يابيد و غذاي مصرفي خود را كاهش مي دهيد حتما به فعاليت آئروبيك ادامه دهيد. بسيار خوب است به رژيم غذايي خود توجه نموده تا حد امكان حجم عضلات را افزايش داده و اصلا برنامه تمرين آئروبيك كه خارج از فصل مسابقه اجرا مي كنيد را تغيير ندهيد. به عنوان مثال ورزشكار پرورش اندامي كه از عضلات طبيعي برخوردار بوده و وزنش به ۵/۸۷ كيلوگرم مي رسد، مايل است در دسته ۷۹ كيلوگرم رقابت كند. وي طي ۱۲ هفته باقي مانده تا شروع مسابقه، كالري مصرفي خود را به تدريج كاهش مي دهد. در اين صورت چربي به كندي و به طور مداوم كاهش مي يابد تا عاقبت وي با سطح ثابت و عدم پيشرفت مواجه مي شود. مثلا فرض كنيد كه ۵ هفته به برگزاري مسابقه با چنين سطحي مواجه شود.آموزش ايروبيك حال بدون اينكه رژيم غذايي خود را تغيير داده و كالري مصرقي را به حد بسيار كمي برساند، مي تواند به هدف خود دست يابد. در اين صورت فعاليت آئروبيك خود را ۳ مرتبه اجرا كرده و هر بار ۳۰ دقيقه از وقتش را صرف اين فعاليت مي كند تا عاقبت همه چربي هاي باقي مانده از بين برود.
منبع:
http://www.aerobic-exercise.ir


برچسب‌ها: ،


نظرات (0)

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]